Wyswietlenia

5.07.2013

Zróżnicowanie smoków





W chwili obecnej oraz najprawdopodobniej żadnej innej nie będzie możliwe aby smoki opisać i skategoryzować jak najzwyklejszego dzika czy wilka. Niektóre z nich są do dzisiaj zupełnie nieodkryte, gdyż zdołały pożreć każdego kto dotarł do ich legowiska. Innych legowisk nie udało się nawet znaleźć mimo okolicznych śladów jakoby przebywał tu skrzydlaty gad. Jeszcze inne gatunki zostały odkryte, ich odkrywca przeżył lecz po tym spotkaniu był tak zszokowany, że nie udało się od niego niczego dowiedzieć. Tak się kończy igranie z potęgą tych stworzeń.

Ale, ale.
Nie jest aż tak źle. Pewna liczba rodzajów smoków została opisana poprzez nieliczne bitwy z ich przedstawicielami. Nie ma jednak pewności, że są to wszystkie gatunki smoka zważywszy na to, co napisałem wyżej. Ba, wiele źródeł wskazuje na to, że jest ich znacznie więcej.

Powszechnie uważa się, że smoki różnia się od siebie trzema cechami: terenem zamieszkania, kolorem swoich łusek oraz pobocznymi, poza zianiem ogniem, cechami magicznymi. Jeżeli chodzi o rozmiary smoka, rozpiętość jego skrzydeł nie różnią się od siebie zbyt wiele, są to różnice niezauważalne. Niektórym z przedstawicieli wyrosły zaokrąglone rogi, niemal jak u kozła, lecz nie udało się tego przypisać do jednego gatunku. Być może oznacza to długość życia smoka i rogi stają się dłuższe razem z nim. Zważywszy na długowieczność tego stworzenia na końcu jego żywotu mogą być sięgać niemal ziemi. Nie jest to jednak nic wiadomego, inni sądzą, że tylko najpotężniejsze skrzydlate gady są rogate i zobaczenie smoka z tym porożem na głowie to pewna śmierć.
Przejdźmy zatem do gatunków smoków.

  • Smok Zielony
Jak łatwo się domyśleć jego łuski mienią się zielenią. Gady te upodobały sobie leśne tereny. Wydają się szanować roślinność z natury i dlatego niemal w ogóle nie zieją ogniem chociaż z pewnością potrafią. Las, w którym żyje smok zielony jest nietykalny. Bestia wpada w gniew jeżeli ktoś ścina drzewa, którymi otacza swoje legowisko i jest wtedy zupełnie bezkompromisowa. Zielony smok wydaję sie rozumieć roślinność i nawet z nią rozmawiać. Wielu śmiałków, którzy stanęli w szranki z jednym z takich stworzeń twierdzi, że zostali oplątani pobliskim pnączem na polecenie smoka. Jakakolwiek próba współpracy człowieka z rośliną zakończyła się niepowodzeniem.
  • Smok biały
Przez błysk swoich białych jak śnieg łusek smok biały swoją obecnością może nawet oślepić. Ten rodzaj gada paradoksalnie jak na smoka nie lubi upału i zamieszkuje chłodne tereny, gdzie ludzie z mrozu giną. Bardzo niechętnie zieje ogniem, chociaż potrafi jak każdy smok. Zdecydowanie bardziej preferuje swój zimny dech, który zamraża ofiarę w przeciągu chwili. Przez swoją śnieżnobiałość jest to jeden z lepiej kamuflujących się gatunków latającego gada.
  • Smok czerwony
Kompletne przeciwieństwo smoka białego. Smok czerwony z łatwością tworzy sobie legowisko w ogromnych temperaturach. Nie parzy go przebywanie nawet w aktywnym wulkanie. Jest to najbardziej agresywny ze wszystkich gadów. Ludzkość najcześciej ścierała się właśnie z tą bestią. Powiada się, że zew ognia smoka czerwonego jest zdecydowanie potężniejszy niż ognisty oddech innych przedstawicieli jego gatunku. Nie sposób się przed nim uchronić i zamienia ofiare w pył natychmiast.
  • Smok niebieski
Mimo, iż to smok czerwony jest największym przeciwieństwem smoka białego to właśnie smok niebieski jest wrogiem białego gatunku. Oba te gatunki lubują się w chłodzie, lodzie i śniegu co zmusiło te gady do walki o teren. Powiada się, iż smoki białe okazały się poteżniejsze i wygnały niebieskich braci z mroźnych ziem. Jeżeli jakiś gatunek tych potężnych bestii jest na wymarciu to właśnie ten (co mogłoby się wydawać niemożliwe). Smoki niebieskie przez porażke ze smokami białymi zmuszone są do zamieszkiwania innych miejsc na świecie, gdzie bez mrozu słabną i umierają, najczęściej w śnie.
  • Smok czarny
Ludzie codziennie modlą się do niebios w podzięce za to, że te smoki kompletnie nie są nimi zainteresowane i całość żywotu spędzają w swoich jaskiniach. Jest to najpotężniejszy rodzaj smoka. Potrafi niemal wszystko - od zionięcia ogniem po ożywienie zmarłych - i jest niezniszczalny. Od tysiąca lat istnienia tych smoków tylko raz się zdarzyło, że przedstawiciel czarnych gadów opuścił jaskinię w poszukiwaniu bitwy. Każda znacząca armia padła a królestwo runęło. Ludzkość została zdziesiętkowana ale przetrwała dzięki temu, że bestia wróciła do legowiska na spoczynek przed wyrżnięciem reszty. Mówi się, że jeden smok czarny może pokonać każdego innego smoka na świecie.

To wszystkie gatunki smoków, które zostały oficjalnie opisane. Co każdą wiosnę do umysłów i magów z całego świata docierają pogłoski o smokach złotych, srebrnych, błękitnych, brązowych, fioletowych... Lecz istnienia żadnego z nich nie udało się potwierdzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz