Wyswietlenia
6.07.2013
Małe, zielone, cwane - gobliny
Goblin jest małym (przez większość żywota wielkości ośmioletniego dziecka), zielonoskórym stworzeniem ze spiczastymi uszami. Mają cechy wspólne z orkami chociaż sami utrzymują, że są zupełnie czymś innym. Istotnie, goblin poza wyglądem małego orka różni się znacznie od zielonoskórego barbarzyńcy.
Największą różnicą między tymi dwoma przedstawicielami zielonoskórych jest intelekt. Gobliny mają smykałkę do niszczenia mechanizmów jak do ich tworzenia. Potrafią zasadzać sidła, szykować pułapki w jakimś zapomnianym przez boga lesie i skutecznie polować. Przeciętny ork poległby przy każdym takim zadaniu, zastępując plan działania machaniem na oślep toporem.
Ze względu na swoje dzięciece rozmiary i niemożność posługiwania się ciężkim orężem zielonoskóre konusy są zmuszone działać w grupach walczących na dystans. Widząc goblina z góry można założyć, że ma ze sobą procę a w buszu za nim kryją się jego kumple.
Gobliny są wszystkożerne ale póki nie są do tego zmuszone odpuszczają sobie jedzenie zieleni czy padliny. Uwielbiają smak świeżo zdobytego mięsa, ludzkiego bądź zwierzęcego. Często w trakcie polowania nie zabijają ofiary, tylko ogłuszają co sprawia, że ucztują na jeszcze żywym ciele. Odzienie tworzą sobie ze skóry zdobytego posiłku.
Tworzą znacznie lepiej zorganizowaną społeczność niż orkowie. Przeciętna grupa goblinów tworzy sobie miniaturową wioskę z kamienia. Następnie połowa z nich zostaje obsadzona do bronienia domu a połowa druga do polowania. Obie grupy zamieniają się rolami co jakiś czas. Gdy orkowie plądrują losowe wioski i zostają w nich góra na dwa dni - gobliny żyją przez lata w harmonii, porządku i podziale zadań. Powiada się także, że zielone konusy rozmnażają się niczym króliki.
Goblin zdaję sobie sprawę z wartości pieniądza i jeżeli rozmawia z człowiekiem, elfem, krasnoludem to właśnie w sprawie handlu. Zdarzało się, że władcy przekupiali gobliny aby te pomagały ich służbom, a te dobrze spełniały swoją misję, najczęściej jako obrońcy murów przez rozstawianie pułapek.
Na strzelaniu i podstępie inteligencja goblina się nie kończy. Spora część z nich pała się magią. Zwykle gobliński szaman jest, obok przywódcy wioski, najważniejszą osobą w społeczeństwie. W potrzebie stosuje różne czary lecznicze jak i wywołuje deszcz w suszy. Składa także ofiarę z krwi w zamian za udane polowanie.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz